Linnaratturite liidust


Eesti Linnaratturite Liit asutati märtsis 2014.

Korraldades aastast 2011 pealinnas linnaratturlust innustavat festivali Tallinn Bicycle Week, mööda õhtuseid tänavaid kulgevaid ühissõite Tour d’ÖÖ ning nähes nende üha kasvavat populaarsust ja levikut lisaks Tallinnale ka teistesse Eesti linnadesse, tundis sündmusi korraldav meeskond, et aeg on küps liitmaks Eesti rattaaktivistide read ühte, et anda neile hääl, mis räägib kaasa Eesti linnade inimsõbralikumaks, jätkusuutlikumaks, rohelisemaks ja toredamaks muutmisel.

Eesti Linnaratturite Liit seisab selle eest, et linnas rattaga liiklemisest ja ringiuitamisest saaks üle Eesti igapäevane ja turvaline nähtus. Et linnaratturlus oleks siinses liikluses au sees, kujutades endast ühte loomulikku valikut erinevate liiklusvahendite seas, kuhu kuuluvad ka auto ja ühistransport.

Liidu eesmärgiks on jalgrattaga liiklemise propageerimine ning Eesti jalgratturite huvide esindamine. Seda nii läbi kohalikul ja riigi tasandil toimuvate liikluskorraldust, liikluskultuuri ja linnaplaneerimist puudutavates aruteludes osalemise kui ka jalgrattakultuuri tutvustavate ja harivate ürituste korraldamise.

Foto: Tarmo Kübard


Võta ühendust
info ätt linnaratturid.ee


Kontaktivorm

Email again: